Podsumowanie roku akademickiego

In Z życia Sarmatii... by Sarmatia

Nieco ponad tydzień temu oficjalnie zamknęliśmy semestr, a tym samym rok akademicki. Był to trudny rok, nie tylko dla nas, Sarmatów, jednak z sukcesem udało się nam doprowadzić do końca prowadzone aktywności, a także – kiedy było to możliwe – realizować nowe projekty.

?? Przede wszystkim wspomnieć tu należy o dużym sukcesie, którym okazało się zakończenie projektu Kresowa Historia, zwieńczonego nagranym koncertem Historia Kresów Pieśnią Pisana, który dotarł do tysięcy odbiorców.

ℹ️ Projekt Kresowa Historia sfinansowany został przez przez Narodowy Instytut Wolności z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz pracy własnej członków naszego stowarzyszenia.

Więcej o projekcie na naszej stronie internetowej: https://sarmatia.pl/kresowa-historia/

? Pomimo organizacji tego, bez wątpienia największego sarmackiego projektu ostatnich lat, nie zaprzestaliśmy kontynuowania dotychczasowego dorobku, z pośród których należy wyróżnić już XVII edycję Stypendium Szermierczego im. fil! prof. Jerzego Staniszkisa oraz szereg kwater przeprowadzonych przez naszych filistrów, barwiarzy i fuksów, spośród których, tylko w czasie ostatniego semestru, należy wymienić wykłady i prelekcje:

? „Od szyfru Cezara, przez Enigmę, do współczesnej kryptografii” – wykład prowadzony przez filistra, opowiadający jak na przestrzeni dziejów kodowano informacje

? Pełna rekwizytów multimedialna narracja „Pink Floyd – coś więcej niż psychodeliczny fenomen” – zrealizowana przez naszego fuksa, początkującego radiowca

? „Plusy i minusy wybranych form zatrudnienia, czyli: czy i jak założyć firmę?” – prelekcja filistra Sarmatii, której ideą jest wsparcie młodszych kolegów w życiowych wyborach, będące realizacją sarmackiej sztafety pokoleń

? „Wszystko co chcielibyście wiedzieć o czipach, a boicie się zapytać” – wykład naszego Komilitona, studenta IV roku mechatroniki

?? Wykład fuksowski „Jak rozpocząć badania genealogiczne, czyli powrót do przeszłości”

? Wykład fuksowski „Na wojnie ze światem, czyli życie i myśl Ernsta Jüngera”

? „Jak to się robi, czyli: domowy wyrób alkoholi” – wykład naszego filistra, na którym nie zabrakło wspomnienia o staropolskim szlacheckim trunku – miodzie pitnym!

?‍?‍?‍? A także wykład członkini zaprzyjaźnionej żeńskiej Korporacji Plateria Varsoviensis „O sposobach na naprawienie polskiej demografii”.

⚠️ Kwatery w ostatnich 2 semestrach odbywały się w wąskim gronie lub realizowano jest w formie zdalnej bądź hybrydowej. Mamy nadzieję, że w przyszłym semestrze będziemy mogli, tak jak w poprzednich latach, zobaczyć się z Państwem na naszej kwaterze na wydarzeniach otwartych (w kolejnych semestrach mamy w planach dalszą systematyczną aktywność oraz rozwój, a więc zapraszamy do śledzenia naszych social mediów!).

? Wszystkim członkom Sarmatii oraz naszym sympatykom dziękujemy za aktywność oraz życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku!

?Prezentowane zdjęcia stanowią jedynie mały fragment naszych aktywności z minionego roku, w czasie którego udało się zrealizować również liczne aktywności sportowe i turystyczne…