Zmarł Filister Honoris Causa Ks. Prałat Roman Adam Kneblewski

In Z życia Sarmatii... by Sarmatia

Z wielkim smutkiem informujemy Państwa, że po długiej walce z chorobą, w wieku 72 lat zmarł nasz Filister Honoris Causa Ks. Prałat Roman Adam Kneblewski.


Był on dla każdego z nas przykładem tego kim powinien być każdy katolik, kimś ponad wszytko ufającym Bogu i wnoszącym Jego naukę w każdą dziedzinę swojego życia. Jego działalność internetowa pozwoliła wielu z nas zagłębić się w świat teologii katolickiej, o której coraz więcej osób boi się mówić publicznie. To i wiele innych wydarzeń z życia fil! Ks. Prałata Kneblewskiego udowadniało, jak mimo wielu przeciwnościom nigdy się nie poddawał, do końca będąc wiernym swoim ideałom.


Dla nas Sarmatów, Ks. Prałat był przykładem i wcieleniem ideałów naszej korporacji. Jego obecność na naszej kwaterze za każdym razem była traktowana jako dzień świąteczny. Mimo różnicy wyznań obecnych w Sarmatii, każdego darzył szacunkiem i traktował jak brata. Osoby właśnie takie jak śp. Ks. Prałat nie są spotykane na co dzień, nie tylko w świecie korporacyjnym ale i w każdym społeczeństwie.


Choć nie ma go już wśród nas to pamięć o nim pozostanie z nami do końca. Łączymy się w tej trudnej chwili z jego krewnymi i przyjaciółmi.


Requiescat in Pace


Braciom co po życia znoju,
spoczywają już w pokoju,
Pod mogilnym żwirem ziemi
wieczny spokój, wieczna cześć!