Sarmackie obchody 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

In Z życia Sarmatii... by Sarmatia

Zbliża się 68 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku, Korporacja Akademicka Sarmatia zaprasza do wspólnego uczczenia bohaterów Powstania, w tym 34 walczących w powstaniu Sarmatów, z których 13 oddało swoje życie w obronie Ojczyzny.

Z tej okazji 1 Sierpnia o godzinie 20:00 zapraszamy na tradycyjną już Sarmacką Kwaterę Powstańczą.

W programie między innymi:

– spotkanie z obrońcami Politechniki Warszawskiej – żołnierzami 3 Batalionu Pancernego AK Golski

– Prezentacja unikalnych eksponatów z okresu Powstania – między innymi zawartości schowka powstańczego odnalezionego niedawno w jednej z warszawskich kamienic oraz pamiątek po Antonim Godlewskim ps. „Antek Rozpylacz”, bohaterze Powstania, który poległ na ulicy Brackiej nieopodal kwatery Korporacji Sarmatia

– Prezentacja zdjęć z Powstania

– Powstańcze piosenki

– Powstańcze trunki i toasty

I wiele, wiele innych atrakcji…

Spotkanie otwarte – zapraszamy ze znajomymi!

W razie pytań bądź problemów z trafieniem tel. 607 22 13 56.

Nasze uroczystości rozpoczniemy już 31. Lipca o godzinie16:30 na dziedzińcu głównym Politechniki Warszawskiej, gdzie wspólnie z kombatantami i przedstawicielami władz Politechniki złożymy wieńce pod pomnikiem 3 Batalionu Pancernego AK „Golski”.

1 Sierpnia o godzinie 17:00 na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim delegacja K!Sarmatia wraz z przedstawicielami innych korporacji w asyście pocztów sztandarowych złoży wieniec pod pomnikiem Gloria Victis. Zapalimy też znicze na grobach poległych w Powstaniu Sarmatów.